Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

06 maja 2024

Świętowano rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste dni

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Pierwsze dwie lekcje 30 kwietnia były w Szkole Podstawowej #w Witosławiu nietypowe, ponieważ świętowaliśmy 233 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Już o 8.00 z głośników szkolnego radiowęzła rozległy się tony piosenki Witaj majowa jutrzenko. Chwilę później Oliwia i Bartek krótko wyjaśnili, czym jest konstytucja. Później uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, które pomogły im zrozumieć, dlaczego jej ustanowienie to znaczące wydarzenie w historii Polski. Na koniec wszyscy zdobywali punkty, wykonując różnego typu zadania (intelektualne i sportowe), które nawiązywały do tematu uroczystości, a  przygotowane zostały w ciekawy sposób przez koleżanki i kolegów z VII klasy.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)