Pobyt w Krainie Dolnej Wisły. Największą furorę zrobiły owieczki
fot. MG
W czwartek, 31 października# wybraliśmy się do miejscowości Zła Wieś Wielka, do Krainy Dolnej Wisły.
Jakiś czas temu poznaliśmy część mieszkańców Krainy, czyli trzy owieczki: Franka, Timiego i Śmietanę, które przywiózł do nas ich opiekun, Pan Filip. Owieczki zrobiły u nas furorę! Wtedy, podczas prelekcji, dowiedzieliśmy się, że w Krainie mieszka trochę więcej zwierząt, więc postanowiliśmy zobaczyć je wszystkie. Okazało się, że "trochę więcej" to aż 300 różnych osobników, a duża część z nich jest bardzo oswojona z człowiekiem – na przykład stado alpak czy kóz. Możliwość ich samodzielnego karmienia sprawiła nam ogromną frajdę. Mieliśmy także okazję pogłaskać wielbłąda, największego mieszkańca rancza. W wolierach zaś oko cieszyły kolorowe papugi. Nie sposób opisać wszystkich zwierząt, dlatego zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. My jesteśmy zauroczeni, zwłaszcza że samo ranczo znajduje się na bardzo malowniczym terenie. Polecamy to miejsce i myślę, że sami jeszcze tam wrócimy!
Materiał: Miłosz Trzciński / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Stopnie alarmowe BRAVO i BRAVO–CRP. Obowiązują na terenie całego kraju
Premier podpisał nowe zarządzenia dotyczące #obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 28 lutego 2025 r. do godz. 23:59. Prezes Rady Ministrów wprowadza stopnie alarmowe na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Uzyskali tytuł Ratownika. Pisemny test wiedzy oraz egzamin praktyczny
29 listopada 2024 r. blisko 20 żołnierzy# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało tytuł Ratownika. Jest to efekt prawie 70 godzin szkoleniowych kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i zdanego egzaminu. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) przyswajają wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już od szkolenia podstawowego. Później, często jako pierwsi ratują zdrowie i życie osób poszkodowanych m.in. w wypadkach.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)