Dziś mamy 25 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Pogoda dopisała, humory także. Uczniowie zwiedzali stolicę

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

27 września uczniowie klas VI, VI i VIII #Szkoły Podstawowej w Witosławiu, wraz z koleżankami i kolegami z Mroczy oraz Kosowa, pod opieką pani Roksany Jareckiej (pomysłodawczyni i organizatorki przedsięwzięcia), pani Iwony Urbańskiej-Kloskowskiej, pana Jarosława Odrobińskiego i pana Tomasza Jareckiego wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Swoją przygodę ze stolicą rozpoczęli wizytą na Wojskowych Powązkach, gdzie uczcili pamięć Alka, Rudego i Zośki, bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", zapalając znicze na ich mogiłach. Kolejne dwie godziny spędzili w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam uczestniczyli w zajmującej lekcji historii, poznawali tragiczne losy miasta, a także mogli przez chwilę poczuć się jak żołnierze Armii Krajowej, przechodząc przez fragment kanału. Następnie udali się do Zamku Królewskiego. Kolejne godziny spędzili spacerując po Starówce i Krakowskim Przedmieściu. W czasie tej wędrówki słuchali opowieści przewodnika na temat oglądanych pomników i mijanych budynków. Ostatni punkt programu stanowił wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z wysokości trzydziestego piętra można było podziwiać imponującą panoramę stolicy. Pogoda dopisała, humory także. Ten dzień pełen wrażeń z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych turystów.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chroń się przed zatruciem. Nie zamrażaj raz rozmrożonych lodów

Kto z nas nie lubi lodów... Szczególnie latem trudno się# im oprzeć.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Nie daj sobie wbić krzyża! Przestroga i refleksja dla kierowców

Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem# widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.

(czytaj więcej)