Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Pogoda dopisała, humory także. Uczniowie zwiedzali stolicę

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

27 września uczniowie klas VI, VI i VIII #Szkoły Podstawowej w Witosławiu, wraz z koleżankami i kolegami z Mroczy oraz Kosowa, pod opieką pani Roksany Jareckiej (pomysłodawczyni i organizatorki przedsięwzięcia), pani Iwony Urbańskiej-Kloskowskiej, pana Jarosława Odrobińskiego i pana Tomasza Jareckiego wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Swoją przygodę ze stolicą rozpoczęli wizytą na Wojskowych Powązkach, gdzie uczcili pamięć Alka, Rudego i Zośki, bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", zapalając znicze na ich mogiłach. Kolejne dwie godziny spędzili w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam uczestniczyli w zajmującej lekcji historii, poznawali tragiczne losy miasta, a także mogli przez chwilę poczuć się jak żołnierze Armii Krajowej, przechodząc przez fragment kanału. Następnie udali się do Zamku Królewskiego. Kolejne godziny spędzili spacerując po Starówce i Krakowskim Przedmieściu. W czasie tej wędrówki słuchali opowieści przewodnika na temat oglądanych pomników i mijanych budynków. Ostatni punkt programu stanowił wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z wysokości trzydziestego piętra można było podziwiać imponującą panoramę stolicy. Pogoda dopisała, humory także. Ten dzień pełen wrażeń z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych turystów.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)