Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2023

Edukacja dla bezpieczeństwa. Młodzież z klas mundurowych na szkoleniu

fot. powierzone

fot. powierzone

Realizując zadania na rzecz obronności kraju młodzieży klas mundurowych# na terenie Bazy JRS Kowalewko został przeprowadzony cykl zajęć doskonalących tematykę związaną z szeroko rozumianą edukacją dla bezpieczeństwa. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności zarówno z terenoznawstwa, strzelectwa, bytowania w trudnych warunkach, skrytego przemieszczania, ochroną przed skażeniami i bronią masowego rażenia, jak również pokonywania tzw. zasieków czy transportu rannych.

Młodzież klas mundurowych podczas szkolenia na strzelnicy w Kowalewku pod czujnym okiem Instruktor Strzelectwa Łukasz Faltyńskiego, oraz Mariusza Kaczmarka, miała okazję zdobyć solidne fundamenty bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią, jak również ugruntować swoje postawy i nabrać pewności w użyciu broni.

Zajęcia Strzeleckie obejmowały tematykę budowę i użytkowanie sprzętu uzbrojenia, teorię i zasady strzelania, technikę strzelania, obserwację i określanie odległości, ćwiczenia przygotowawcze, strzelania szkolne, bojowe i sytuacyjne, wykorzystując odpowiednią taktykę strzelań oraz wiedzę jak skutecznie usuwać zacięcia i dysfunkcję broni.

Intensywny trening mundurowej młodzieży nie stracił impetu pomimo trwających wakacji, a dla większości stał się doskonałą formą spędzania czasu wolnego. Nad wojskowym programem przedsięwzięć czuwa rat.spec. Błażej Treliński weteran iracko-afgańskich misji , który pełni również funkcję zastępcy komendanta ds. szkolenia.

Materiał: www.jrs-kowalewko.pl

Oceń artykuł: 21 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Ja, w dniu 31-07-2023 11:56:01 napisał:

  Zakłady pracy zlikwidowane zawody takie jak ślusarz spawacz mechanik itd itp niema bo poco i komu to potrzebne. .Teraz w Polsce produkuje się papier toaletowy akumulatory jesteśmy siłą roboczą zachodu.Rolnikom proponuje się zalesianie ziemi rolnej naszej polskiej ziemi.Juz bardziej zniszczyć kraju się nie da jak mamy zniszczony.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 01-08-2023 07:19:57 napisał:

  Ładny przykład dajecie młodzieży nienawiść bo broń kojarzy się z zabijaniem.Co wy Polsce szykujcie tylko głupi tego nie zauważy

  odpowiedz

  • 0 (2)

  fff, w dniu 01-08-2023 08:25:59 napisał:

  coś takiego... broń kojarzy się z zabijaniem?? straszne, niesamowite odkrycie na miarę lądowania na księżycu. haha

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)