Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2023

Edukacja dla bezpieczeństwa. Młodzież z klas mundurowych na szkoleniu

fot. powierzone

fot. powierzone

Realizując zadania na rzecz obronności kraju młodzieży klas mundurowych# na terenie Bazy JRS Kowalewko został przeprowadzony cykl zajęć doskonalących tematykę związaną z szeroko rozumianą edukacją dla bezpieczeństwa. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności zarówno z terenoznawstwa, strzelectwa, bytowania w trudnych warunkach, skrytego przemieszczania, ochroną przed skażeniami i bronią masowego rażenia, jak również pokonywania tzw. zasieków czy transportu rannych.

Młodzież klas mundurowych podczas szkolenia na strzelnicy w Kowalewku pod czujnym okiem Instruktor Strzelectwa Łukasz Faltyńskiego, oraz Mariusza Kaczmarka, miała okazję zdobyć solidne fundamenty bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią, jak również ugruntować swoje postawy i nabrać pewności w użyciu broni.

Zajęcia Strzeleckie obejmowały tematykę budowę i użytkowanie sprzętu uzbrojenia, teorię i zasady strzelania, technikę strzelania, obserwację i określanie odległości, ćwiczenia przygotowawcze, strzelania szkolne, bojowe i sytuacyjne, wykorzystując odpowiednią taktykę strzelań oraz wiedzę jak skutecznie usuwać zacięcia i dysfunkcję broni.

Intensywny trening mundurowej młodzieży nie stracił impetu pomimo trwających wakacji, a dla większości stał się doskonałą formą spędzania czasu wolnego. Nad wojskowym programem przedsięwzięć czuwa rat.spec. Błażej Treliński weteran iracko-afgańskich misji , który pełni również funkcję zastępcy komendanta ds. szkolenia.

Materiał: www.jrs-kowalewko.pl

Oceń artykuł: 12 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Ja, w dniu 31-07-2023 11:56:01 napisał:

  Zakłady pracy zlikwidowane zawody takie jak ślusarz spawacz mechanik itd itp niema bo poco i komu to potrzebne. .Teraz w Polsce produkuje się papier toaletowy akumulatory jesteśmy siłą roboczą zachodu.Rolnikom proponuje się zalesianie ziemi rolnej naszej polskiej ziemi.Juz bardziej zniszczyć kraju się nie da jak mamy zniszczony.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 01-08-2023 07:19:57 napisał:

  Ładny przykład dajecie młodzieży nienawiść bo broń kojarzy się z zabijaniem.Co wy Polsce szykujcie tylko głupi tego nie zauważy

  odpowiedz

  • 0 (2)

  fff, w dniu 01-08-2023 08:25:59 napisał:

  coś takiego... broń kojarzy się z zabijaniem?? straszne, niesamowite odkrycie na miarę lądowania na księżycu. haha

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)