Dziś mamy 25 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024
Wiadomości z regionu

Zabrała auto bez wiedzy właścicielki i je rozbiła. Pijana za kierownicą

fot. KPP Żnin

fot. KPP Żnin

Podczas minionego weekendu dwoje mieszkańców powiatu #żnińskiego zdecydowało się kierować pojazdami, pomimo, że wcześniej spożywali alkohol. Nawet gdyby oboje byli trzeźwi to nie powinni siadać za kierownicę, gdyż 26-latka z gminy Łabiszyn nie posiadała uprawnień do kierowania, natomiast wobec 32-latek z gminy Janowiec, w październiku ubiegłego roku sąd orzekł zakaz kierowania.

Minionej soboty (22.06.24) po godz. 19.00 dyżurny żnińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Obórznia gm. Łabiszyn na drodze wojewódzkiej nr 254. Skierowani na miejsce policjanci z miejscowego posterunku, ustalili, że kierująca samochodem audi A4 na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu, uderzyła w znak drogowy, a następnie wjechała do przydrożnego rowu, gdzie uderzyła autem w drzewo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 26-letnia mieszkanka gminy Łabiszyn miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Pobrano także od niej  krew do badań laboratoryjnych na zawartość środków odurzających. Decyzją Zespołu Ratownictwa Medycznego kobieta została przewieziona do szpitala w Żninie, badanie lekarskie nie wykazało poważnych obrażeń.

Na tym nie zakończyły się problemy nietrzeźwej kierującej. Mundurowi ustalili, że kobieta nie posiadała prawa jazdy. Ponadto na miejsce zdarzenia przybyła właścicielka rozbitego audi, która przekazała, że 26-latka zabrała samochód bez jej wiedzy.

Mieszkance gminy Łabiszyn za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast do 5 lat za krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego, co również jest przestępstwem. Odpowie także za kierowanie bez uprawnień i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu co jest wykroczeniem.

Wczoraj (23.06.24) policjanci żnińskiej drogówki, na terenie Żnina zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai I30. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec gminy Janowiec Wlkp. posiadał od października 2023 roku czteroletni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Żninie. Mężczyzna ten, nie tylko zlekceważył wyrok sądu, ale także wsiadł za kierownicę „pod wpływem”. Badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu.

Za swoje czyny po raz kolejny stanie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego. Ponieważ kierował w stanie po użyciu alkoholu, usłyszy zarzut z kodeksu wykroczeń, za co przewidziana jest kara aresztu albo grzywny nie mniejszej niż 2 500 złotych oraz zakaz kierowania od 6 do 36 miesięcy.

Źródło: KPP Żnin

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Łabiszyn., w dniu 24-06-2024 18:20:51 napisał:

  Takie gnidy już się niczego nie nauczą.Musi dojść do tragedii ze skutkiem śmiertelnym.Już na takim etapie powinny ponosić koszty wysłania służb ratunkowych i tyle.By wiedziały ,że muszą zapłacić za swoje błędy i by nie przychodziły głupie pomysły do tych głów.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  cna, w dniu 25-06-2024 12:27:32 napisał:

  Do Łabiszyn jak najbardziej to się zgadza że powinni pijani płacić za akcje za leczenie siebie i ofiar ich tylko że większość tych pijaków to degeneraci albo co nie mają nic sensownego by komornik co by komornik mógł zabrać bo siedzą na karku rodziców tu właśnie przykład kierowca 26 lat pasażer 32 lata zakazem prowadzenia degenerat i co im można zrobić po za zamknięciem nic a jak już by takiego zamki topowinni iść do pracy do kopalni zamiast maszyn czy na autostrady i to jeszcze powinni . Być ostro gnani do roboty powinno być jak za komuny ze jak w środku dnia policja przydybała kogoś łażącego po ulicy to musiał się wylegitymować dowodem osobistym tam był wpis o zatrudnieniu a jak nie było to mu pracę znaleźli ludzie byli napracowani to im się głupot nie chciało a tera poco pracować jak są zasiłki nawet menel na stare lata dostanie emeryturę socjalną . To państwo tworzy degeneratów

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Chroń się przed zatruciem. Nie zamrażaj raz rozmrożonych lodów

Kto z nas nie lubi lodów... Szczególnie latem trudno się# im oprzeć.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Nie daj sobie wbić krzyża! Przestroga i refleksja dla kierowców

Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem# widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.

(czytaj więcej)