Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2023

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla dorosłych. Trwają zapisy

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Tworzenie prezentacji multimedialnych, obsługa skrzynki mailowej, edycja tekstów, wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji# i pracy biurowej, a także tworzenie stron internetowych - to tylko niektóre z umiejętności, które można nabyć na kursach organizowanych przez marszałkowską Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego.

- Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych szkoleniach komputerowych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Aktualnie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach pozwalających uzyskać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL), w programie zajęć m.in. podstawy korzystania z komputera i internetu, obsługa poczty e-mail i programy pakietu Microsoft Office. Kurs trwa 96 godzin.

Rekrutację na szkolenia przygotowujące do egzaminu ECDL prowadzi partner projektu - firma „SEKA” SA - tel. 52 522 57 50, kom. +48 504 471 873.

Wiosną i latem planowane są także szkolenia przeznaczone dla nauczycieli z zakresu „Technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej”, a także „Programy biurowe w administracji” oraz „Programowanie serwisów www”.

Projekt „Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” skierowany jest do osób od 25 do 67 roku życia, które mieszkają, pracują lub uczą się na terenie naszego regionu. Z udziału wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl, udzielają ich także pracownicy.

Biuro projektu: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
ul. Włocławska 167
87-100 Toruń

e-mail: szkoleniakomputerowe@tarr.org.pl
tel. 56 699 54 89

Szkolenia komputerowe w liczbach:

• 6 790 mieszkańców regionu skorzysta jeszcze ze szkoleń do końca listopada 2023 roku
• już prawie 7 tysięcy uczestników wzięło udział w szkoleniach od początku trwania projektu
• ponad 1,6 tysiąca uczestników wzięło udział w szkoleniach w ubiegłym roku
• ponad 550 grup przeszkolonych od początku realizacji projektu
• grupy od 4 do 20 uczestników na jednym kursie – w zależności od tematyki i poziomu zaawansowania
• od początku realizacji projektu w szkoleniu „Technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy dydaktycznej” wzięło udział 936 osób

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Mariusz, w dniu 08-02-2023 12:29:38 napisał:

    Nie ma nić za darmo za wszystko trzeba zapłacić wcześniej czy później....i tak oddamy to wszystko z nawiązką w podwyższonych podatkach ... wysoka inflacja coś wam to mówi?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa hal
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)