Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2024

Duże zainteresowanie zimowym rajdem. Nie zabrakło poczęstunku

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Za nami pierwszy, tegoroczny, zimowy rajd Nordic Walking, zrealizowany w ramach #cyklu Sołectwa z kijkami IV. Gościliśmy w sołectwie Łankowice.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników, wzięło w nim udział aż 56 osób, w tym goście z Szamocina oraz Szubina.

Panie z KGW Młode Łanki przygotowały pyszny poczęstunek, który oczekiwał na uczestników w remizie strażackiej. Były ciasta, kiełbaska z grilla, swojej roboty chleb ze smalcem oraz aromatyczny barszcz.

Wydarzenie możliwe było do realizacji dzięki ogromnemu zaangażowaniu przewodniczącej Anny Dudy-Nowickiej i członkiń KGW Młode Łanki, wsparciu sołtys i rady sołeckiej oraz pomocy strażaków z lokalnej jednostki OSP OSP Łankowice.

To już 23 rajd z kijkami po pięknych, malowniczych terenach naszej gminy. Wiosnę oficjalnie powitamy podczas drugiego rajdu 23 marca w Turzynie. Ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy pod numerem 52 589 37 20 wew. 115.

Rajdy organizowane są w ramach promocji zdrowia gminy Kcynia przez Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Kcyni pod patronatem Burmistrza Kcyni.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)