Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Dyplomy Prezesa Rady Ministrów. Dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce

fot. KPUW

fot. KPUW

Dzisiaj, 7 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom #Prezesa Rady Ministrów. Na gali nie zabrakło uczniów ze szkół z powiatu nakielskiego.

Podczas uroczystości wręczono także nauczycielom odznaczenia państwowe za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicewojewodowie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy: Józef Ramlau i Radosław Kempiński oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Wicewojewoda Józef Ramlau podkreślił, że głównym celem programu stypendialnego jest motywacja uczniów, którzy dzięki temu będą wiedzieli, że ich codzienna praca i trud włożone w naukę są zauważane i doceniane.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów ma podstawowy cel: aby przede wszystkim dać impuls, niezależnie od wartości materialnej tego stypendium. Daleko ważniejszą rzeczą jest to, że jesteście wyróżniani i pozytywnie stygmatyzowani w Waszych społecznościach. To inni będą się na Was wzorowali - zaznaczył.

Wicewojewoda zaakcentował, że w zarządzaniu swoją pracą i szkolnymi obowiązkami kluczową rolę odgrywa czas.

Trzeba trochę doświadczenia życiowego, by zobaczyć, że czas jest czymś niezwykle deficytowym. Bardzo ważne jest go dobrze wykorzystywać - dodał.

Wicewojewoda Radosław Kempiński pogratulował zarówno uczniom jak i nauczycielom dotychczasowych sukcesów życząc pomyślności w dalszych osiągnięciach.

Myślę, że to nie tylko wyróżnienie finansowe, ale wyraz wszelkiego uznania dla waszej pracy. To wasza systematyczność i ciekawość wiedzy sprawiły, że znaleźliście się w tym miejscu. Można powiedzieć, że jesteście najlepsi z najlepszych. Gratuluję wyróżnienia i życzę, aby w Waszym dalszym życiu szkolnym, a następnie studenckim i zawodowym, towarzyszyło poczucie dobrze spełnionego obowiązku - powiedział.

Kurator Marek Gralik podkreślił, że sukces uczniów jest sumą wysiłku zarówno różnych instytucji jak i osób zabiegających o dobre warunki do pozyskiwania wiedzy.

Drodzy stypendyści, z całą pewnością to, że tutaj dzisiaj jesteście jest wynikiem waszej pracy, waszych talentów i uzdolnień - to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Oczywiście zdajemy też sobie sprawę z tego, że za waszym sukcesem stoją też inni. Tym osobom także należą się podziękowania. Są to nauczyciele, dyrektorzy szkoły, którzy nieustannie was wspierają - wyjaśnił.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)