Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Dyplomy Prezesa Rady Ministrów. Dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce

fot. KPUW

fot. KPUW

Dzisiaj, 7 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom #Prezesa Rady Ministrów. Na gali nie zabrakło uczniów ze szkół z powiatu nakielskiego.

Podczas uroczystości wręczono także nauczycielom odznaczenia państwowe za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicewojewodowie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy: Józef Ramlau i Radosław Kempiński oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Wicewojewoda Józef Ramlau podkreślił, że głównym celem programu stypendialnego jest motywacja uczniów, którzy dzięki temu będą wiedzieli, że ich codzienna praca i trud włożone w naukę są zauważane i doceniane.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów ma podstawowy cel: aby przede wszystkim dać impuls, niezależnie od wartości materialnej tego stypendium. Daleko ważniejszą rzeczą jest to, że jesteście wyróżniani i pozytywnie stygmatyzowani w Waszych społecznościach. To inni będą się na Was wzorowali - zaznaczył.

Wicewojewoda zaakcentował, że w zarządzaniu swoją pracą i szkolnymi obowiązkami kluczową rolę odgrywa czas.

Trzeba trochę doświadczenia życiowego, by zobaczyć, że czas jest czymś niezwykle deficytowym. Bardzo ważne jest go dobrze wykorzystywać - dodał.

Wicewojewoda Radosław Kempiński pogratulował zarówno uczniom jak i nauczycielom dotychczasowych sukcesów życząc pomyślności w dalszych osiągnięciach.

Myślę, że to nie tylko wyróżnienie finansowe, ale wyraz wszelkiego uznania dla waszej pracy. To wasza systematyczność i ciekawość wiedzy sprawiły, że znaleźliście się w tym miejscu. Można powiedzieć, że jesteście najlepsi z najlepszych. Gratuluję wyróżnienia i życzę, aby w Waszym dalszym życiu szkolnym, a następnie studenckim i zawodowym, towarzyszyło poczucie dobrze spełnionego obowiązku - powiedział.

Kurator Marek Gralik podkreślił, że sukces uczniów jest sumą wysiłku zarówno różnych instytucji jak i osób zabiegających o dobre warunki do pozyskiwania wiedzy.

Drodzy stypendyści, z całą pewnością to, że tutaj dzisiaj jesteście jest wynikiem waszej pracy, waszych talentów i uzdolnień - to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Oczywiście zdajemy też sobie sprawę z tego, że za waszym sukcesem stoją też inni. Tym osobom także należą się podziękowania. Są to nauczyciele, dyrektorzy szkoły, którzy nieustannie was wspierają - wyjaśnił.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)