Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

08 maja 2023

Dzisiaj kolejny egzamin. Maturzyści mierzą się z matematyką

fot. MM

fot. MM

Po weekendzie maturzyści ponownie zasiedli do egzaminów. Dziś mierzą się z #matematyką na poziomie podstawowym.

Absolwenci liceów i techników zasiedli do egzaminu z matematyki o godz. 9.00. Maturzyści mają już za sobą egzamin z podstaw języka polskiego i języka angielskiego.

We wtorek, 9 maja rozpoczną się natomiast egzaminy na poziomie rozszerzonym. Tego dnia uczniowie napiszą maturę z języka angielskiego. Dzień później odbywać będą się egzaminy z wiedzy o społeczeństwie i z języka niemieckiego. W czwartek, 11 maja na egzamin przybędą ci, którzy na poziomie rozszerzonym wybrali biologię lub język rosyjski. W piątek, 12 maja przeprowadzony zostanie egzamin z matematyki.

Po weekendzie odbędą się kolejne egzaminy na poziomie rozszerzonym. I tak: w poniedziałek, 15 maja - egzamin z chemii, historii muzyki, we wtorek, 16 maja - matura z geografii . W środę, 17 maja - egzamin z języka polskiego i języków mniejszości narodowych, w czwartek, 18 maja – egzamin z historii i języka włoskiego. W piątek, 19 maja uczniowie napiszą maturę z fizyki i historii sztuki. W poniedziałek, 22 maja absolwenci szkół średnich zmierzą się z informatyką i językiem hiszpańskim. Maturalny maraton pisemny zakończy się we wtorek, 23 maja egzaminami przeprowadzonymi w językach obcych dla absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.

Ustne egzaminy maturalne trwać będą od 10 do 23 maja. Odbywać będą się one według harmonogramów ustalanych w poszczególnych szkołach.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)