Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

05 września 2023

Jubileusz szkoły w Kosowie. Liczne życzenia i gratulacje

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

4 września 2023 roku w Kosowie odbyło się #uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Była to doskonała okazja do świętowania jubileuszu 20 – lecia Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS”.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, głos zabrał Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Wiejskiego „KMK KOS” – Mateusz Rymaszewski, który powitał przybyłych gości oraz przybliżył zebranym rys historyczny Szkoły i Stowarzyszenia.

Zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów i kadrę pedagogiczną szkoły.

Następnie przyszedł czas na liczne życzenia i gratulacje. W imieniu samorządu Gminy Mrocza gratulacje złożył Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Odrobiński, wręczając listy okolicznościowe, bukiety kwiatów oraz drobne upominki. Do życzeń dołączyli się także Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Łukasz Piotrowski oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Mroczy - Alicja Babiarz-Synakiewicz.

Szkoła Podstawowa w Kosowie jest Szkołą Niepubliczną, której organem prowadzącym jest stowarzyszenie. Szkoła rozwija się systematycznie. Obecnie liczy 86 dzieci, tj.: 68 uczniów SP i 18 dzieci w OP. Posiada nowoczesną i bogatą bazę dydaktyczną oraz doświadczonych i oddanych dzieciom nauczycieli.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)