Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 września 2023

Jubileusz szkoły w Kosowie. Liczne życzenia i gratulacje

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

4 września 2023 roku w Kosowie odbyło się #uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Była to doskonała okazja do świętowania jubileuszu 20 – lecia Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS”.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, głos zabrał Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Wiejskiego „KMK KOS” – Mateusz Rymaszewski, który powitał przybyłych gości oraz przybliżył zebranym rys historyczny Szkoły i Stowarzyszenia.

Zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów i kadrę pedagogiczną szkoły.

Następnie przyszedł czas na liczne życzenia i gratulacje. W imieniu samorządu Gminy Mrocza gratulacje złożył Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Odrobiński, wręczając listy okolicznościowe, bukiety kwiatów oraz drobne upominki. Do życzeń dołączyli się także Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Łukasz Piotrowski oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Mroczy - Alicja Babiarz-Synakiewicz.

Szkoła Podstawowa w Kosowie jest Szkołą Niepubliczną, której organem prowadzącym jest stowarzyszenie. Szkoła rozwija się systematycznie. Obecnie liczy 86 dzieci, tj.: 68 uczniów SP i 18 dzieci w OP. Posiada nowoczesną i bogatą bazę dydaktyczną oraz doświadczonych i oddanych dzieciom nauczycieli.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 22

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)