Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 lutego 2024
Wiadomości z regionu

Kierował pod wpływem MDMA. 20-latek stracił prawo jazdy

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Każdego dnia #bydgoscy policjanci zatrzymują osoby łamiące prawo. Wśród nich są również te, które mają związek z narkotykami. Niejednokrotnie jest tak, że kierują pojazdem pod ich wpływem lub są one poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Nie inaczej było minionej doby.

Wczoraj (26.02.2024) około 21.20 policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej, jadąc na zdarzenie drogowe zaistniałe na ulicy Grunwaldzkiej, zwrócili uwagę na osobowego hyundaia, którego kierujący nie utrzymywał prostego toru jazdy oraz wykonywał gwałtowne manewry. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej przy ulicy Kruszwickiej. Już podczas podchodzenia do pojazdu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą. Podczas rozmowy funkcjonariusze zauważyli u niego objawy wskazujące na kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków – rozszerzone źrenice i nadmierne pobudzenie. Poddali 20-latka badaniu testerem Multi-Drug, który na miejscu pokazuje czy osoba jest pod wpływem zabronionych substancji. Wyszło na jaw, że kierował on hyundaiem tucsonem  będąc pod wpływem MDMA. Na tym jednak nie koniec. Okazało się również, że mężczyzna ma przy sobie słoik z kilkoma gramami suszu roślinnego oraz woreczek ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i 2-CB. Bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie środków zabronionych ustawą przeciwdziałaniu narkomani oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Stracił również prawo jazdy.

Konsekwencje swoich wcześniejszych czynów oraz, jak się okazuje, kolejnego poniesie 39-letni mieszkaniec naszego miasta, którego zatrzymali kryminalni z komisariatu na bydgoskim Błoniu. Ustalili oni, że poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy celem doprowadzenia do placówki penitencjarnej, przebywa w lokalu przy ulicy Skarżyńskiego, gdzie skierowali wczoraj swoje kroki. Tuż po 10.00 zauważyli go w osobowej hondzie na parkingu centrum handlowego i tam go zatrzymali. Chwile później ujawnili przy mężczyźnie woreczek z kilkoma gramami suszu roślinnego. Dodatkowo okazało się, że bydgoszczanin nie ma prawa jazdy. Już rozpoczął odbywanie zasądzonej kary w areszcie śledczym.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 15 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Szrajberplac, w dniu 27-02-2024 12:52:14 napisał:

  A Wąsika I Kamińskiego nie mogli odnaleźć u PAD w pałacu

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Xd, w dniu 27-02-2024 13:02:30 napisał:

  Zobaczcie już pierwszy idiota Nakielski nie na temat. Jakim trzeba być debilem żeby nie wiedzieć o czym jest artykuł. Myślę że następni nie pójdą tą drogą. Cały czas piszę czytać i jeszcze raz czytać ze zrozumieniem. Czy tak trudno chyba że edukację zakończono na 1 klasie podstawówki. Pozdrawiam normalnych ludzi.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Szrajber, w dniu 27-02-2024 15:41:32 napisał:

  Jak nie na temat piszą. Zwykłego szaraczka policja czy skarbówka znajdzie i dojedzie. A jak masz układy jak ludzie z pierwszego postu to musi być afera krajowa, aby odpowiednie służby cis zrobiły. A gdzie kara za respiratory, za 70 baniek przeje...e przez pis. Policja jakoś tego nie widzi bo nic nie robi. Ja za 70 baniek bym siedział!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kg, w dniu 27-02-2024 18:24:59 napisał:

  Jak to Kaczor mówił że Polacy dzielą się na idiotów i pożytecznych idiotów.I wszystko w temacie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)