Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2024

"Krajna haftem malowana". Uczniowie wzięli udział w warsztatach

fot. powierzone

fot. powierzone

W maju uczniowie Szkoły Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy uczestniczyli w warsztatach z malowania wzorów krajeńskich.

W zajęciach uczestniczyło 580 uczniów z klas I-VIII. Zorganizowano 30 warsztatów. Zajęcia dzielone były na trzy etapy. Etap I skierowany był dla uczniów klas I-III. Uczniowie malowali wzory krajeńskie na drewnianych łopatkach. Etap II objął uczniów klas IV-VI. Podczas warsztatów artyści malowali wzory na drewnianych deseczkach, sklejkach. Powstały przepiękne zakładki do książek. Etap III skierowany był do uczniów klas VII-VIII. Młodzież ozdabiała wzorami płócienne torby, worki. Zajęcia odbyły się w formie nieodpłatnej dzięki wykwalifikowanym, animatorom z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Projekt "Poznajemy Krajnę od A do Z" realizowany jest dzięki współpracy stowarzyszenia LUKS Feniks Mrocza z SP Mrocza. Zadanie sfinansowano ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/202r.

Materiał: Magdalena Murach / Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)