Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2024
Wiadomości z regionu

Kukurydza na torach. Zboże wysypano z 8 wagonów

fot. pixabay

fot. pixabay

Nieznani sprawcy wysypali tony kukurydzy z wagonów stojących #na bocznicy kolejowej w Kotomierzu (gmina Dobrcz). Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Do zdarzenia miało dojść w nocy z soboty na niedzielę (24 na 25 lutego). Zboże, a konkretnie kukurydzę wysypano z ośmiu wagonów. Pochodzenie zboża nie zostało jeszcze potwierdzone, ale próbki zostały pobrane do badań. W tej sprawie zwróciliśmy się  do rzecznika Komendy Policji Miejskiej w Bydgoszczy. – Odpowiadając na pytania informuję, że w sprawie wczorajszego (25.02.2024 r.) zdarzenia, dotyczącego wysypania kukurydzy z 8 wagonów pociągu towarowego stojącego na bocznicy w Kotomierzu, zostało wszczęte postępowanie dotyczące zniszczenia mienia. Policjanci gromadzą materiał dowodowy, między innymi: przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków, zabezpieczyli dokumentację dotyczącą transportu wspomnianego zboża – wyjaśniła kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy. – Prowadzone, pod nadzorem prokuratora, postępowanie ma na celu wyjaśnienie okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zatrzymanie osoby lub osób odpowiedzialnych za ten czyn – dodała rzecznik KMP.

Nie można wykluczyć, że sprawa ma związek z protestami rolników, którzy dopominają się nałożenia embarga na produkty rolne importowane ze Wschodu, a głównie z Ukrainy.

Oceń artykuł: 24 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (16)

  Włościanka, w dniu 26-02-2024 18:46:58 napisał:

  Tylko z ośmiu? O jak mi przykro!

  odpowiedz

  • 1 (15)

  Gruby , w dniu 26-02-2024 19:39:02 napisał:

  Wysypywać że wszystkich może się czegoś nauczą. I dziki się najedzą.

  odpowiedz

  • -9 (17)

  Robert, w dniu 26-02-2024 20:12:12 napisał:

  Pewnie jakieś bambry. Złapać i ukarać dla przykładu.

  odpowiedz

  • 6 (14)

  Miś, w dniu 26-02-2024 20:51:16 napisał:

  Stare zdezelowane i w dodatku nieszczelne wagony.A oni usiłują wmówić,że n/n osoba,osoby wysypały ziarno.To w mojej ocenie ma znamiona prowokacji a nie chuligańskiego działania.Gdyby wagony były szczelne na pewno nic by z niego się nie ulało.Tak uważam.

  odpowiedz

  • -7 (11)

  M, w dniu 26-02-2024 21:15:29 napisał:

  Niech wożą jest taniej.

  odpowiedz

  • -4 (10)

  karol, w dniu 27-02-2024 06:44:14 napisał:

  ludzie co wy za bzdury wypisujecie . Nie rozumiem jak można zniszczyć czyjąś własność

  odpowiedz

  • 8 (10)

  jan, w dniu 27-02-2024 07:06:11 napisał:

  Do M pewnie niech wożą będzie taniej a zastanowiłeś czemu zboże z Ukrainy jest tańsze bo tam rolnicy nie muszą spełniać norm unijnych a po drugie jest produkowane na ukraińskiej ziemi przez zachodnie koncerny rolnicze którzy by tam móc stosować tańsze nawozy i chemię nie dopuszczoną w UE i dlatego jest tańsze od naszego zboża a co za tym idzie jest zboże techniczne nie do spożycia i zachód nigdy tego zboża nie przyjmie bo wie co to jest tylko niektórzy cieszą się że tańsza żywność będzie

  odpowiedz

  • -4 (10)

  M, w dniu 27-02-2024 08:39:14 napisał:

  Do jan wy byście chcieli zboże po 3000 i tak by było mało . Narzekają na unie ale dopłaciki biorą rolnicy i nauczyciele dwie grupy społeczne które ciągle narzekają do fabryki na taśmę zobaczycie jak to fajnie

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Syla, w dniu 27-02-2024 08:45:27 napisał:

  Tylko telewizja Republika transmituje na żywo protest Rolników w Warszawie. Macie wolne media .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  jan, w dniu 27-02-2024 10:34:03 napisał:

  Do M powiedz jaka grupa zawodowa sprzedaje produkty taniej jak produkuje zobacz jak wybuchła wojna na Ukrainie i było zawirowanie z gazem potrzebnym do produkcji nawozów to rolnicy płacili po 6 tyś za tonę paliwo jak poszło do góry UE wycofała wiele chemii i wprowadził nową droższą to nie wina rolnika że chce drogo sprzedać . Droga rzecz zielony ład i 4 procent ma ziemi ma leżeć odłogiem i nie zarabiać chciał byś by tobie pracodawca powiedział że zamiast pracować 164 godz będziesz pracował 150 godz i za takom samą stawkę fajnie by ci było jak by ci ktoś pensję obniżył ja nie jestem rolnikiem ale ich rozumiem prowadzę nie dużą firmę od 35 lat i ja mam wpływ na moje zarobki bo jak klientowi nie odpowiada moja cena to mu mówię że niech szuka kogoś kto mu za to wykona taką usługę i nie gadam z nim

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Wyborca, w dniu 27-02-2024 11:41:38 napisał:

  Rząd Tuska za czasów premiera Buzka strzelał z broni do strajkujących rolników. Teraz będzie to samo!!! Zobaczycie!!! Nie nalezy ufac rudemu i czlonkom jego partii. Juz podstepnie ich wykiwal i wpisal granice na wschodzie na liste infrastruktury krytycznej

  odpowiedz

  • -4 (8)

  Nakielanin, w dniu 27-02-2024 11:43:40 napisał:

  Rolnik to specyficzny typ: po kasę z Unii łapę wyciąga ale jak ma dostosować standardy do unijnych to krzyk. Chciałbym dostać na rozruch firmy 200 tys. zł jak to młody rolnik dostaje. Spójrzcie na młodych rolników w okolicy jakimi furami się bujają.

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Lili, w dniu 27-02-2024 11:49:41 napisał:

  Jest tak jak napisał Nakielanin brać dopłaty do wszystkiego z uni to tak ale jakieś małe wymogi to już nie ,zabrać im to wszystko i spokuj.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ktoś, w dniu 27-02-2024 15:14:57 napisał:

  manifestacje kulturalnie panowie z klasa zbyszek tornero dzęki hit f napoli nie tylko balla balla domani u nas na 107.50 lady fantasy b suflera zawsze czegoś brak dobry album czas bar echo mokre oczy super 3 phil colins grajcie album one more night lady fanrasy f napoli też ogólnie lubie was

  odpowiedz

  • 1 (1)

  obiektywny, w dniu 27-02-2024 16:10:10 napisał:

  Proponował bym wszystkim krytykom rolników by pogadali ze starymi rolnikami którzy gospodarzyli na początku lat dziewięćdziesiątych na temat cen sprzecież oni już wtedy dostawali 5 nawet 5,5 za kg tucznika a ile nawozy i paliwo było tańsze i mało tego takich rolników w każdej wsi było 20 i więcej i mile po 10h a jak miał któryś dwadzieścia to już był obszarnikiem a teraz ten mały poszedł do pracy wydzierżawił albo sprzedał ojcowiznę bo z tych hektarów co miał nie dał rady przy tych kosztach produkcji w porównaniu do cen sprzedaży i tera mamy w wioskach 5 rolników minimów 100h i ci nadrabiają ilością to tak jak by nam przez trzydzieści lat pensji nie podnosili a kazali pracować więcej albo dobierać kolejne etaty

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Ja, w dniu 28-02-2024 06:26:19 napisał:

  Rolnicy zobaczcie co rolnicy robią w Brukseli popieram .Zróbcie to samo w Warszawie nie patrzcie na Trzaskowskiego czy pozwala wjechać czy nie gnojówka i pod sejm ostro z nimi jak nie dociera po dobroci to trzeba obornikiem i gnojówka.zKto niszczy polskie rolnictwo z rozkazu zachodu pod sąd i wypad z mojego krajuuuuuuu.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Konstrukcje stalowe
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)