Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Niezapowiedziana kontrola Sanepidu. Sprawdzano park i szalet

fot. archiwum

fot. archiwum

Pod koniec lipca pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej #w Nakle przeprowadził kontrolę dwóch miejsc w Mroczy. Jaki był ich wynik?

W piątek, 21 lipca pracownicy Sanepidu w Nakle wykonali kontrolę parku im. Wł. Jagiełły w Mroczy oraz szaletu publicznego, który znajduje się na terenie parku. Była to niezapowiedziana kontrola, w czasie której sprawdzano stan sanitarny parku oraz szaletu.

Jeżeli chodzi o park, to kontrola trwała czterdzieści minut. Stwierdzono, że kosze na odpady utrzymane są w należytym stanie sanitarno-higienicznym, nie były przepełnione. Na obrzeżach parku znajduje się plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Urządzenia te są utrzymane w dobrym stanie sanitarnym. Plac zabaw posiada obowiązkowy regulamin, który jest umieszczony w widocznym miejscu. Cały teren parku został uznany za utrzymany w należytym stanie sanitarno-higienicznym i porządkowym.

Co z kontrolą szaletu? Ta została przeprowadzona od razu po kontroli parku i trwała pół godziny. Podczas niej stwierdzono, że pomieszczenie jest każdego dnia sprzątane i czystość jest zachowana. W obiekcie jest zapewniony papier toaletowy, a kosz na śmieci opróżniany jest z odpadów przez pracownika sprzątającego. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, podobnie jak w przypadku całego mroteckiego parku.

Źródło:  

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  CNA, w dniu 17-09-2023 19:38:33 napisał:

  super , brawo referat urzedu gminy !

  odpowiedz

  • 1 (1)

  On, w dniu 17-09-2023 20:10:14 napisał:

  Rozumiem 40 minut po parku spacerować...ale szalet 30 minut sprawdzać?! Haha

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)