Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Niezapowiedziana kontrola Sanepidu. Sprawdzano park i szalet

fot. archiwum

fot. archiwum

Pod koniec lipca pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej #w Nakle przeprowadził kontrolę dwóch miejsc w Mroczy. Jaki był ich wynik?

W piątek, 21 lipca pracownicy Sanepidu w Nakle wykonali kontrolę parku im. Wł. Jagiełły w Mroczy oraz szaletu publicznego, który znajduje się na terenie parku. Była to niezapowiedziana kontrola, w czasie której sprawdzano stan sanitarny parku oraz szaletu.

Jeżeli chodzi o park, to kontrola trwała czterdzieści minut. Stwierdzono, że kosze na odpady utrzymane są w należytym stanie sanitarno-higienicznym, nie były przepełnione. Na obrzeżach parku znajduje się plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Urządzenia te są utrzymane w dobrym stanie sanitarnym. Plac zabaw posiada obowiązkowy regulamin, który jest umieszczony w widocznym miejscu. Cały teren parku został uznany za utrzymany w należytym stanie sanitarno-higienicznym i porządkowym.

Co z kontrolą szaletu? Ta została przeprowadzona od razu po kontroli parku i trwała pół godziny. Podczas niej stwierdzono, że pomieszczenie jest każdego dnia sprzątane i czystość jest zachowana. W obiekcie jest zapewniony papier toaletowy, a kosz na śmieci opróżniany jest z odpadów przez pracownika sprzątającego. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, podobnie jak w przypadku całego mroteckiego parku.

Źródło:  

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  CNA, w dniu 17-09-2023 19:38:33 napisał:

  super , brawo referat urzedu gminy !

  odpowiedz

  • 1 (1)

  On, w dniu 17-09-2023 20:10:14 napisał:

  Rozumiem 40 minut po parku spacerować...ale szalet 30 minut sprawdzać?! Haha

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie z HACCP
59PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)