Nowa siatka połączeń. Więcej kursów pociągów do Poznania

fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy uruchomimy codzienne dodatkowe #cztery bezpośrednie kursy na trasie Toruń Wschodni/Toruń Główny – Poznań Główny oraz dwa nowe Bydgoszcz Główna – Poznań Główny.
- Konsekwentnie zabiegamy o jak najlepszą siatkę połączeń. Wprowadzane zmiany godzin odjazdów pociągów dostosowujemy do potrzeb pasażerów m.in. dojeżdżających do pracy lub szkoły, a dzięki współpracy z naszymi partnerami z Wielkopolski po długich negocjacjach udało się od czerwca uruchomić kolejne pary pociągów łączącą nasze województwo z Poznaniem – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Oferta transportowa dotycząca połączeń kolejowych między stolicą Wielkopolski a Toruniem zostanie wzbogacona o dodatkowe 4 pary pociągów (dotychczas była jedna, od czerwca łącznie będzie to 5 par na dobę). 4 pary odjeżdżać będą z Torunia Wschodniego, jedna z Torunia Głównego. Na linii Poznań-Bydgoszcz zaplanowane zostały 2 nowe pary pociągów. Na wprowadzeniu bezpośrednich połączeń do Poznania zyskają także mieszkańcy Mogilna, którzy od czerwca będą mogli korzystać z 7 dodatkowych par pociągów do obu stolic województwa.
Poniżej wstępny rozkład jazdy (godziny odjazdu i przyjazdu pociągów mogą ulec nieznacznym przesunięciom):
Więcej zmian na torach
To kolejne wprowadzone w rozkładach jazdy zmiany. Wraz z czerwcową korektą pojawią się także dodatkowe poranne pociągi na trasach Kutno – Bydgoszcz i Toruń – Kutno.
Ponoszony przez samorząd województwa koszt uruchomienia dodatkowych połączeń na trasach Kutno – Bydgoszcz i Toruń – Kutno oraz połączeń do stolicy Wielkopolski to 5,7 mln złotych (od 11 czerwca do 9 grudnia).
Od początku roku dodatkowa para pociągów wyjeżdża z Torunia do Sierpca, uruchomiona została także nowa para łącząca Bydgoszcz z Tucholą. Jeżdżący dotychczas od poniedziałku do soboty poranny pociąg z Grudziądza do Bydgoszczy wyjeżdża na tory także w niedzielę. Wraz z marcową korektą uruchomiono także nowe poranne połączenie z Kutna jako przedłużenie dotychczasowego pociągu Kaliska Kujawskie – Bydgoszcz przez Włocławek i Toruń.
Za obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych w naszym regionie (do 2030 roku) odpowiedzialni są operatorzy Arriva RP i Polregio. Rozkłady jazdy dostępne są na stronach www.arriva.pl oraz www.polregio.pl.
Roczny koszt, jaki ponosi samorząd województwa kujawsko-pomorskiego za regionalne pasażerskie połączenia kolejowe to blisko 200 mln złotych. Na tę sumę składają się opłaty dla operatorów - 171 mln złotych – i opłaty za dostęp do infrastruktury kolejowej dla PKP PLK (28 mln złotych).
Materiał: Departament Transportu i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Można już zgłaszać uczniów do olimpiady ZUS. Czekają indeksy na studia
- "Weekend seniora z kulturą” . Lista instytucji biorących udział w akcji
- 5 tys. pluszowych misiów trafiło do straży pożarnej. Pomogą w trudnych chwilach
- Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w pracy. Ile wynosi?
- Cześć pamięci pomordowanych. Uroczystości w Dolinie Śmierci
Dodaj komentarz
Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.
(czytaj więcej)Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.
(czytaj więcej)Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Bastet, w dniu 01-06-2023 14:45:57 napisał:
odpowiedz
zdelegalizować pis, w dniu 01-06-2023 17:18:52 napisał:
odpowiedz
nakiel, w dniu 02-06-2023 09:41:46 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!