Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

"Poznajemy Krajnę od A do Z". Wyłoniono laureatów konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

7 czerwca w ramach projektu „Poznajemy Krajnę od A do Z” w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w gminnych konkursach plastycznych „Mrocza moja mała Ojczyzna”, „MEMOMrocza”.

Zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Agnieszka Klebs. W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Koronowie Odział w Mroczy pani Anna Stelmach oraz prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” Mrocza pan Marcin Klebs.

Konkurs „Mrocza moja mała Ojczyzna” skierowany był do uczniów klas I-III. Zadanie polegało na tym aby przedstawić za pomocą rysunku, malowidła, wyklejanki, wydzieranki Miasto i Gminę Mrocza. Celem było rozbudzanie wśród uczniów tożsamości regionalnej, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Antoni Splitt

II miejsce: Adam Nowak

III miejsce: Zofia Cegielska

Wyróżnienia:  Natan Kulesza, Urszula Pacholczyk, Mateusz Banach, Tymon Janiak, Mikołaj Balcer, Martyna Lida, Natan Szymański, Lena Murawska, Bianka Wiśniewska

Konkurs „MEMOMrocza” adresowany  był do uczniów klas IV-VIII. Zadanie polegało na wykonaniu gry karcianej memo oraz jej opakowania. Gra musiała się składać z 12 par. Celem  było propagowanie wśród uczniów znajomości terenu, krajobrazu oraz zabytków własnego regionu.

Laureaci konkursu to:

I miejsce: Jan Zmudziński

II miejsce: Marcel Splitt

III miejsce: Nicola Sosnowska

Wyróżnienia: Lena Józwiak, Lena Bukato.

Nagrody zostały ufundowane przez  Bank Spółdzielczy w Koronowie Oddział w Mroczy, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy.

Projekt „Poznajemy Krajnę od A do Z” dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/2024r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

Koordynatorzy konkursów: Magdalena Murach, Beata Orzechowska, Patrycja Dzieszka

Materiał: Magdalena Murach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)