Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2023

Profilaktyka pozytywna. Teatrzyk obrazkowy Kamishibai

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Profilaktyka pozytywna stanowi podstawowe narzędzie wykorzystywane w realizacji programów profilaktycznych w# szkole w Witosławiu. Pedagog szkolny Pani Ilona Manys, jako innowacyjną formę pracy z dziećmi wykorzystała teatrzyk obrazkowy Kamishibai. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji.

Opowiadania Kamishibai wyrażają pedagogiczne podejście poprzez oparcie ich na takich wartościach, jak współpraca, miłość, przygoda, pomoc innym, miłość do zwierząt i przyrody. Podczas spotkania z Panią Iloną dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Kiedy dorosnę - marzenia motylego jajeczka",  którego przesłanie głosiło, że snując najodważniejsze marzenia stajemy się twórcą naszej przyszłości. Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej i drugiej narysowały swoje marzenia o przyszłości.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)