Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2024

Rywalizowali o puchar Pelikana. Która drużyna okazała się najlepsza?

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

W sobotę (17 lutego) w Szubinie odbyła się jedenasta edycja# turniejów z serii Pelicup. Tym razem o puchar Pelikana zawodnicy rywalizowali w hali widowiskowo-sportowej, a w turnieju wzięło udział dziesięć drużyn (z Szubina, Sipior, Żnina oraz Bydgoszczy). Organizatorem turnieju przy udziale partnerów był jego inicjator i pomysłodawca Mikołaj Kalinowski.

O turnieju pisaliśmy tutaj.

Drużyny były podzielone na dwie pięciozespołowe grupy, w których rywalizowali „każdy z każdym”. Każdy zespół miał tego dnia zapewnione łącznie minimum pięć meczów, ponieważ w fazie pucharowej rozgrywano mecze o każde miejsce. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.

Poniżej kompletne zestawienie fazy pucharowej:

- mecz o IX m-ce

MW Team 1:1 (k. 1:3) Szajka SBN

- półfinał A

PPHU Dach Bydgoszcz 2:0 Salon Urody Yuliia Bokii

- mecz o VII m-ce

FA Rodzice 0:5 Budowlani Żnin

- półfinał B

ADP Bydgoszcz 1:2 Metalbark Bydgoszcz

- mecz o V m-ce

Sąsiedzi Sipiory 0:0 (k. 2:0) Twierdza Szubin

W fazie finałowej w meczu o trzecie miejsce rywalizowali przegrani półfinałów, a w nim Salon Urody Yuliia Bokii okazał się lepszy (2:1) od ADP Bydgoszcz. W wielkim finale natomiast spotkały się ze sobą dwie drużyny z Bydgoszczy. Obrońca pucharu Pelikana - Metalbark miał szansę jako pierwszy zespół od 2016 roku i w historii rozgrywek wygrać turniej drugi raz z rzędu. PPHU DACH postawił bardzo twarde warunki i dopiero po rzutach karnych 1:1 (k. 1:2) dokonała się historia rozgrywek piłkarskich Pelicup, a więc Metalbark obronił tytuł mistrzowski!

Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar. Wręczono także nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz turnieju Kamil Pioterek (PPHU Dach), MVP turnieju Dariusz Dąbrowski (Metalbark) oraz król strzelców Damian Szpera (PPHU Dach).

Cały turniej transmitowany był „na żywo”, a jego zapis można śledzić w serwisie YouTube oraz na www.mecowhy.pl/pelicup. Mecze sędziowali Arkadiusz Rakowski oraz Maciej Gebler.

Organizator bardzo serdecznie dziękuje osobom, które pomogły w przygotowaniu turnieju oraz w jego sprawnym przeprowadzeniu: obsłudze hali widowiskowo-sportowej, Julii, Karolowi oraz Dominikowi. Partnerami turnieju byli: Liga TV Polska, Hurtownia Sportowa L-Paak, medycynadlasportu.pl, Szubin24.pl, Paradoks BAR oraz Sklep Wielobranżowy Witold Kulig z Rynarzewa.

Oceń artykuł: 14 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Rodzic, w dniu 18-02-2024 23:35:47 napisał:

    Szkoda,że sportowcy, w tym również wychowawcy dzieci, trenerzy,zamiast grać,przyszli się napić. Niektórzy to nawet dobrze na nogach ustać nie mogli. Taki wzór dla młodych. Przykre...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)