Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2024

"Trzeźwi ciałem i duchem". Trzecia edycja pikniku rodzinnego

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W sobotę policjanci z nakielskiej komendy wzięli udział #w zorganizowanym integracyjnym pikniku rodzinnym pt. „Trzeźwi ciałem i duchem”. W trakcie mundurowi uświadamiali uczestnikom pikniku jak dużym zagrożeniem jest nadmierne spożywanie alkoholu oraz zapewnili atrakcje dla najmłodszych.

W sobotę w Nakle nad Notecią odbyła się III już edycja pikniku rodzinnego „Trzeźwi ciałem i duchem”, zorganizowanego przez Nakielski Klub Abstynenta. Jak co roku festyn cieszył się dużym zainteresowanie mieszkańców. Tradycyjnie obecni na nim byli również policjanci z nakielskiej komendy.

Funkcjonariusze uświadamiali uczestnikom imprezy jakie zagrożenie wiążą się z spożywaniem alkoholu i gdzie w razie potrzeby można ubiegać się o pomocy.

Uczestnicy mogli założyć „alkogogle”, które symulują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu. Wskazane zaburzenia to między innymi: błędne ocenianie odległości, pogorszona koordynacja ruchowa czy trudność w określeniu kierunku, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Ponadto policjanci zapewnili atrakcje dla najmłodszych. Największą uwagą dzieci cieszył się wystawiony na pokaz policyjny radiowóz. Najmłodsi mogli obejrzeć go w całości, a nawet usiąść za jego kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Duża popularnością wśród dzieci cieszył się również zestaw przeciwuderzeniowy czyli popularny „PZ”, którego zadaniem jest minimalizowanie skutków uderzeń niebezpiecznymi przedmiotami. Uczestnicy mogli go ubrać i uświadomić sobie jak dużym wyzwaniem dla mundurowych jest np. kilkugodzinne noszenie tego ekwipunku np. podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)