Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Turniej wiedzy o bezpiecznym Internecie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W dniu 9 marca br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbył się Turniej #wiedzy o bezpiecznym internecie.

Uczniowie klas IV-VIII mieli okazje m.in. sprawdzić swoją wiedzę zdobytą wcześniej podczas zajęć z informatyki i godzin wychowawczych, w temacie Netykiety – czyli zasad bezpiecznego korzystanie z zasobów internetu, a także poznania skutków przyzwolenia na hejtowanie i bierne przyglądanie się jak koleżanka/kolega stają się ofiarą wyśmiania, poniżenie przez innych w przestrzeni sieci internetowej. Wiedzę na temat bezpiecznego korzystania ze sprzętu wysokiej technologii (tj. smartfon, tablet, komputer) zweryfikował Turniej wiedzy…, w którym reprezentacji poszczególnych klas odpowiadali na wylosowane pytania. Uczniowie po zakończeniu zajęć stwierdzili, iż z pewnością do tematu związanego z bezpiecznym korzystaniem z internetu należy powracać, bo niebezpieczeństw, tzw. pułapek związanych z nadmiernym i nieprawidłowym korzystaniem z internetu jest wiele…

Materiał: Anna Nowakowska / SP Witosław

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)