Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Ukrywali ponad 4 tony "lewego” tytoniu. Zarzuty dla trzech mężczyzn (film)

fot/video. KMP w Bydgoszczy

fot/video. KMP w Bydgoszczy

Kilka ton krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli #bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonych podatków wynoszą ponad 3,5 miliona złotych.

Policjanci z bydgoskiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcyjnej, ustalili, że w jednej z miejscowości w powiecie bydgoskim ma miejsce nielegalny proceder związany z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

By potwierdzić powyższe ustalenia pojechali pod wskazany adres. W hali magazynowej, do której „zapukali” policjanci, znajdowali się trzej mężczyźni ubrani w stroje robocze, rękawiczki i maski ochronne, a na podłodze, w workach jutowych i urządzeniach znajdował się tytoń, a maszyny służące do jego przetwarzania były uruchomione. Dwaj 34-latkowie oraz 28-latek zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania hali funkcjonariusze zabezpieczyli 64 worki krajanki tytoniu oraz 58 tego samego rodzaju opakowań z liśćmi tytoniu. Łączna waga zabezpieczonego w tym miejscu „lewego” towaru to ponad 1,6 tony. To był dopiero początek.

Następnie policjanci wraz z zatrzymanym 34-latkiem pojechali do drugiego, użytkowanego przez niego, pomieszczenia znajdującego się w pobliskiej miejscowości. Tam ujawnili kolejne ogromne ilości nielegalnego tytoniu. W 174 workach jutowych znajdowało się ponad 2,6 tony krajanki tytoniu.

Łącznie, po przeliczeniu całości zabezpieczonego suszu, okazało się, że dochód Skarbu Państwa dochód został uszczuplony na kwotę 3,5 miliona złotych.

Zatrzymani do sprawy trzej mieszkańcy Bydgoszczy usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Prokurator, po zapoznaniu się z aktami strawy i przesłuchaniu mężczyzn, objął ich policyjnym dozorem.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 31 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (19)

  john doe, w dniu 23-05-2023 11:40:28 napisał:

  widać że rząd nie lubi konkurencji XD

  odpowiedz

  • 9 (11)

  Sławek obligacja , w dniu 23-05-2023 16:10:53 napisał:

  Krasc może tylko PiS, resztę będą policją gonić. Narkotyki kto może sprzedawać? Państwo może, ty nie. Chonik odśnieżać Ty musisz, a pijąc piwo na tym chodniku pijesz publicznie. Chory Kraj

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (4)

  Roman, w dniu 23-05-2023 18:56:10 napisał:

  Karać,tych cwaniaczkow I złodzieje.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Salonmeblowy, w dniu 24-05-2023 02:08:15 napisał:

  Sroka napewno miał w tym udział

  odpowiedz

  • 0 (0)

  cygaretka, w dniu 24-05-2023 10:44:22 napisał:

  Skoro państwo doi bez litości palaczy to palacze kupują tańszy towar od lewego. Te łapanki niewiele zmienią, a tutaj pierwszą ofiarą będzie kapuś.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)