Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 maja 2024

Wracając ze służby ujął pijanego kierowcę. Szybka reakcja policjanta

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i ponad półtora promila# alkoholu miał w organizmie kierowca daewoo, którego ujął po służbie „patrolowiec” z nakielskiej komendy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

W niedzielę (12.05.24) przed godziną 17.00, post. Mikołaj Lemke, policjant Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, wracając ze służby, ujął kierowcę, który ruszył w trasę „na podwójnym gazie”.

Kierujący daewoo lanos, poruszał się po drodze w sposób, który wskazywał, że może być pijany, a z wnętrza pojazdu wyrzucił szklaną butelkę po trunku.

Ujęty na gorącym uczynku mieszkaniec Nakła, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, próbował oddalić się z miejsca zatrzymania, ale post. Mikołaj Lemke skutecznie mu to udaremnił, blokując swoim pojazdem możliwość przemieszczenia się sprawcy, a następnie przytrzymując go do czasu przyjazdu interweniującego patrolu policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, niezwłocznie poddali mężczyznę badaniu alkomatem, które wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. Jakby tego było mało, sprawdzenie jego personaliów w policyjnych systemach dowiodło, że w ogóle nie powinien wsiadać „za kółko", bo posiada 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

36-latek już usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierowca, który prowadził pojazd wbrew orzeczonemu zakazowi, za popełnione przestępstwo musi się liczyć z sankcją do 5 lat więzienia. Lekceważące zachowanie mężczyzny teraz oceni sąd.

Pamiętajmy!

Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym policję. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 111 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)