Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 maja 2024

Wyniki konkursu. "Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych"

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 24 maja 2024 r. uczniowie klas branżowych# kształcących w zawodzie mechanik samochodowy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, pod opieką nauczyciela zawodu uczestniczyli w konkursie „Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych" zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie.

W zmaganiach brali udział uczniowie szkół głównie województwa kujawsko-pomorskiego, rywalizowali w kilku konkurencjach, które sprawdzały ich umiejętności w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych. Konkurs składał się łącznie z 5 konkurencji. Konkurencja I - indywidualna polegająca na rozwiązaniu testu zamkniętego jednokrotnego wyboru z trzydziestoma pytaniami. Zawodnik wskazywał jedną poprawną odpowiedź spośród czterech. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu 30 minut. Pytania konkursowe zostały opracowane na podstawie pytań egzaminacyjnych w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych z ostatnich 5 sesji egzaminacyjnych, przygotowywanych przez CKE. Konkurencja II - drużynowa polegała na rozpoznaniu części samochodowych i określeniu ich zastosowania. Każda drużyna losowała jedną część przygotowaną przez Organizatora. Przygotowane części to elementy pochodzące z różnych samochodów osobowych. Konkurencja III - drużynowa wykonywana przez drużynę składającą się z 3 uczestników. Kapitan drużyny losował zadanie do praktycznego wykonania. Konkurencja polegała na prawidłowym wykonaniu pomiaru przyrządem pomiarowym. Elementy - detale przygotowywał również organizator. Części mogły podlegać weryfikacji poprzez wykonanie pomiaru za pomocą przyrządów pomiarowych (suwmiarka, mikromierz, średnicówka, czujnik zegarowy). Wszystkie niezbędne narzędzia pomiarowe, oraz elementy - detale przygotowane do pomiaru znajdowały się na stołach warsztatowych. Konkurencja IV – Zadanie przygotowane zostało przez opiekunów drużyn, związane z tematyką motoryzacyjną. To zadanie pojawiło się po raz pierwszy w tym roku. Konkurencja V - Slalom to konkurencja drużynowa polegająca na przejechaniu slalomu samochodem z piłeczką tenisową umieszczoną w kręgu paska klinowego na masce pojazdu. Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników dużego zaangażowania, cierpliwości opanowania, refleksu, skupienia i zaufania w zespole. Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu. Organizatorzy przygotowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

Materiał: Roger Nagelsmeier / ZSŻŚ w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)