Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe
fot. powierzone
Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.
Corocznie na świecie ponad 1,5 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. Statystyka ta nigdy nie odda tragedii rodzin zarówno ofiar jak i sprawców wypadków. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Nakielscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z rodzinami ofiar wypadków komunikacyjnych, przyłączyli się do obchodów tego szczególnego dnia.
Wczoraj (20.11.23) podczas prowadzonych kontroli drogowych mundurowi rozmawiali z kierującymi i pieszymi przypominając im o zasadach bezpiecznego poruszania się po trasach. Funkcjonariusze informowali, że przestrzeganie przepisów, jazda z prędkością dostosowaną do warunków ruchu i sprawnym autem, znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa.
Mundurowi apelując o rozwagę i ostrożność, starali się uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że są oni współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na trasach.
Nakielscy policjanci prowadząc działania, rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe zakupione ze środków Starostwa Powiatowego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Nakła i zachęcali, by nosić je zawsze po zmroku, także w tych miejscach, gdzie nie jest to wymagane przepisami.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
- Europejski Dzień Radonu. Gaz niebezpieczny dla naszych płuc
- Nowe przedmioty w szkołach. Projekty skierowane do konsultacji
- Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach
- Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)