Dziś mamy 13 listopada 2024, środa, imieniny obchodzą:

12 listopada 2024

Święto Gęsi na Krajnie. Ostatnie w tym roku targi w Minikowie

fot. MM

fot. MM

11 listopada na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa# Rolniczego w Minikowie odbyło się tradycyjne już wydarzenie pt. "Święto Gęsi na Krajnie", które zgromadziło ponad 120 wystawców i przyciągnęło 7 tys. odwiedzających.

 

Twórczość ludowa, ogrodnictwo, rękodzieło, domowe wypieki i unikatowe potrawy - to tylko kilka atrakcji, które czekały tego dnia na każdego, kto zdecydował się przyjechać do Minikowa na cykliczną imprezę pt. "Święto Gęsi na Krajnie". Wydarzenie to ma za zadanie promować tradycje kulinarne regionu związane z gęsiną, a uczestniczą w nim lokalni wytwórcy żywności, Koła Gospodyń Wiejskich, hodowcy gęsi, twórcy ludowi, gospodarstwa pasieczne i ogrodnicy. Osoby odwiedzające targi miały więc doskonałą okazję do degustacji oraz zakupy tradycyjnych produktów z gęsiny i nie tylko.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 12 (30)

    Moralność po katolicku, w dniu 12-11-2024 14:22:20 napisał:

    Cytat " Wydarzenie to ma za zadanie promować tradycje kulinarne.." Nie zgadzam się.Co ma wspólnego zabijanie ptactwa,czy zwierząt hodowlanych z krzewieniem tradycji kulinarnej.To w czystej postaci bestialstwo,barbarzyństwo w imię chorej ideologii kultu ludzi pierwotnych.

    odpowiedz

    • 5 (7)

    XXX , w dniu 12-11-2024 14:46:26 napisał:

    A ceny kuźwa z odległej galaktyki.

    odpowiedz

    • 1 (3)

    6169, w dniu 12-11-2024 19:53:48 napisał:

    A co żeś chciał za 5 zł kupić? Co teraz jest taniego.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    1234, w dniu 12-11-2024 21:57:20 napisał:

    Do pierwszego artykułu. Żona przestała być zastępcą wojta więc przewodniczący rady nie uczestniczy w takich uroczystościach? Żenada

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Praca na wysokości
60PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Konstrukcje stalowe
0

Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu

Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości

106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.

(czytaj więcej)
0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie

Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.

(czytaj więcej)